Emniyetten Dev Operasyon
MEB KARAR ALDI!
Sinop’ta freni boşalan kamyonet üst geçide çarptı
Bu haber 15 Mart 2013, Cuma 08:29 tarihinde eklendi. 5508 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fedakar Müdür

Fedakar Müdür  Sinop Merkez Fatih İlköğretim Okulu Müdürü Cevat Candan okulun dış duvarının doğal taş kaplama malzemesi ve işçiliği için inşaatçıların 7 bin TL ücret istemesi üzerine tüm sıva ve taş kaplama işlerini kendisini yapmaya başladı.
 Okulda öğrencilerinin yaptıkları çeşitli resimleri ve Tarihi Sinop resimlerini  okulun bahçe duvarında sergilemek için bahçe duvarına sıva ve doğal taş kaplama yaptırmak isteyen Sinop Merkez Fatih İlköğretim Okulu Müdürü Cevat Candan inşaatçılarla görüşerek okulun eksiklerini tamamlamak istedi.
 Ancak inşaatçılar, okul duvarlarının doğal taş kaplama malzemesi ve işçiliği için 7 bin TL ücret isteyince Candan  tüm işleri kendisi yapmaya başladı.
 Cevat Candan, okulun ihtiyacı olan malzemeleri de hayırsever bir vatandaş tarafından temin ettiğini söyledi.
  Okul  bütçesindeki paranın  sıva ve kaplama işine yetmemesinden dolayı  Okul Müdürü Candan,  ellerinde bulunan parayla malzemeleri alarak  duvarın sıvasını ve bir sıra işlemeye  yetecek kadar doğal kaplama taş malzemesini alarak işçiliğini de kendisi yapmaya başladı.Çevrede   müdürün yaptığı işi gören bir vatandaşın olayı sorması üzerine Müdür Candan durumu vatandaşa anlattı. Bu durum karşısında duyarlı vatandaş okulun ihtiyacı olan aynı malzemeden tüm duvara yetecek kadar malzemeyi alarak okul müdürüne teslim eti.
  Malzemeleri alan okul müdürü kolları sıvayarak taş kaplama çalışmasına  başladı. Ayrıca bu okul müdürünün daha önce okulun kapı kollarının sürekli bozulması üzerine kapılara mıknatıslı sistem yaptığı ve başka bir yerde kullanılmış atıl vaziyette duran, hurda malzemelerden kamelya ve bahçe avlusu yaparak okula kazandırıldığı öğrenildi.
 Yine müdürün daha önceleri okul öğrencilerinin kullanılması için üzerinde onlarca musluk bulunan bir adet çeşmeyi montalama işlemi yaparak çevresine kalebodurlarını işlediği ve sıhhi tesisatını da döşeyerek okul çocuklarının hizmetine sunduğu da görüldü.
 Eldeki imkanları son noktasına kadar kulan okul 37 yıllık eğitimci müdür okulun tüm ihtiyaçlarını karşılanabilmesi için okulun alt katında inşaat, marangoz ve demir doğrama işlerinde kullanılacak her türlü aletin bulunduğu laboratuar hazırladı.
 Çalışmalarının saymakla bitmeyen bu okul müdürü daha önce görev yaptığı Taşmanlı köyü Dizdaroğlu okulunda tüm bahçe ve avlu çalışmalarının kendisi yaptığı bilinmektedir.
 Okul Müdürü Cevat Candan'nın yapmış olduğu özverili çalışmalarından dolayı daha önceleri Valilik tarafından çeşitli hediyelerle ödüllendirildiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt: "Bu tür çalışmalarımızın bütün okullarımıza örnek olmasını diliyorum." Dedi.
 Fatih İlköğretim Okulunda 4+4 zorunlu eğitimle beraber yeni bir değişim ve dönüşüm süreci yaşandığını söyleyen Akkurt konuşmalarını şöyle sürdürdü :" Fatih ilköğretim okulunda 4+4 zorunlu eğitimle beraber yeni bir değişim ve dönüşüm süreci yaşandı.    Devletin var olan imkanları onunla ilgili yapılan süreçleri ile beraber okulumuzun çalışanları okul müdürü okul aile birliği temsilcileriyle beraber bir seferberlik ilan edildi. Bu hem okullarımızın iyileştirilmesi güzelleştirilmesi hem daha iyi hizmet ve kalitenin artırılmasına yönelik bir çalışmaydı.
  Biz işin başından okulların değişim  ve dönüşümün  merkezi haline gelmesini arzu ediyoruz okullar hayat olsun projesiyle beraberde velilerimizin, mahalle sakinlerimizin, oradaki bulunan vatandaşlarımızın bu hizmete katkı sunması emek vermesi ve oranın var olan hizmetlerinden istifade etmesini arzu ediyoruz.
 Bunun için arkadaşlarımız bu konuda çok yeterli ve birikimli durumdalar. Onlarda kendi üzerine düşenleri fazlasıyla yaptılar. Okul yöneticilerimizin ve oradaki çalışanlarımızın yapmış olduğu çalışmalarını yakinen takip ediyorum.
 Onların yapmış olduğu çalışmaları da bilmiş olmamızdan kaynaklı Sayın Valimizle de bu konuyu değerlendirmiştik. Başta okul müdürümüz olmak üzere bu işe emek veren bütün arkadaşlarımıza valilik makamı tarafından bir başarı belgesi verildi.
 Bu onların başarısının görülmediği yada değerlendirilmediği anlamını ifade etmiyor. Ortak beraber bir üretim yaptık .
 Orada ama arkadaşlarımızın özverili çalışması bizi ziyadesi ile duygulandırdı bu tür çalışmalarımızın bütün okullarımıza örnek olmasını diliyorum.
  Ben başta bu okul müdürümüz olmak üzere bu işe emek veren katkı sunan okul çalışanlarına okul aile birliği temsilcilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum." Dedi.
 Görev yaptığı diğer okullarda da çeşitli çalışmalar yaptığını söyleyen Fatih İlköğretim Okulu Müdürü Cevat Candan konuşmalarını şöyle sürdürdü:" 2010 yılında merkezin ilçemize bağlı Taşmanlı Dizdaroğlu İlköğretim Okulundan geldim.Yaklaşık 20 yıldır yöneticilik yapıyorum.15 yıla yakın orada hizmet verdim.2,5 yıldır da buradayım.Devletimizin imkanları belli. Başta sayın valimiz milli eğitim olmak üzere kendileri sağ olsunlar.İsteklerimizi geri çevirmediler.Bir çok şeyi devlet imkanlarıyla yaptık.Ancak bizim de katkımız olması gerektiğine inandığım için de bu kıt imkanlarımızı daha da ileri götürmek için burada böyle bir çalışmayı düşündük.
 Eğer bu taş kaplamayı içine koymuş olsaydık doğrudan temini geçecekti, belki başka bir bahara kalacaktı, yapılmayacaktı.Taş kaplamayı da biz kendimiz yapalım istedik.Bunun yanında daha başka özgün, kendimize ait yine yaptığımız çalışmalar var.Başta okulumuzun kamelyası , çocuk oyun parkı, futbol sahası, sınıf kapılarındaki mıknatıs sistemi gibi değişik ve bu ilkleri yaşamak bana büyük bir haz veriyor.
 İnsanlar ürettiği kadar vardır diye düşünüyorum ve sürekli üretmemiz gerektiğine inanıyorum.
 Eğer üretmiyorsak yokuz demektir yani ne kadar  üretirsek o kadar varız demektir. Belki asli işimiz eğitim öğretimi biraz daha ileri götürmek ise de  bir de ülkemizin bir gerçeği var.İyi bir eğitimin nezih bir ortamda yapıldığına inandığım için de bu gibi işleri biraz da merakım var hobim var.Elimden geldiği kadar yapmak ve bir eser bırakmak istiyorum.
 Görev yaptığım her köyde buna benzer ebediyete kalacak, beni belki de yıllarca yaşatacak eserlerim olduğuna inanıyorum ve bundan da büyük mutluluk duyuyorum." Dedi.
Haber
Songül KORKMAZ

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v