SİNOPLU İNŞAAT USTASININ DİKKATİ ALMANYA’YI BİR FELAKETTEN KURTARDI
SİNOP'TA 29 EKİM COŞKUYLA KUTLANDI
ALZHEİMER HASTASI YAŞLI ADAM 4 GÜNDÜR BULUNAMADI
PTT KARGO TAŞINDI
Bu haber 19 Mart 2013, Salı 11:41 tarihinde eklendi. 13547 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Yatılı Okulda Dayak İddiası

Yatılı Okulda Dayak İddiası

Sinop’ta bir ilköğretim okulunda müdürlük yapan Hasan Şen’in öğrencisi Burhan Özdemir’i ve bir arkadaşını etüt sırasında sınıftan çıktığı gerekçesiyle dövdüğü iddia edildi.

Aile okul müdüründen şikâyetçi olurken, müdür ise iddiaları kabul etmedi. Olayla ilgili Dikmen Kaymakamlığının soruşturma başlattığı öğrenildi.

Sinop’un Dikmen İlçesinde Can Kardeşler Baysun Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda okuyan 6. sınıf öğrencisi 12 yaşındaki Burhan Özdemir, okul müdürü tarafından dövüldüğünü iddia etti.

Ev İznini de İptal Etti

Edinilen bilgiye göre olay yaklaşık 10 gün önce Dikmen İlçesinde Can Kardeşler Baysun Yatılı İlköğretim Bölge Okulunda da meydana geldi.

İddiaya göre 2 öğrencinin etüt sırasında kantinden A4 kağıdı almak için sınıftan dışarı çıktıklarını gören Okul Müdürü öğrencilere neden etütte olmadığını sordu. A4 kağıdı almak için çıktıklarını söyleyen öğrencilere inanmayan Okul Müdürü Hasan Şen, dışarı çıkan 2 öğrenciyi yakalayarak kafalarını birbirine vurdu. Vurma sonucunda 6. sınıf öğrencisi Burhan Özdemir gözünden ve kaşından yaralandı. Yediği dayaktan dolayı gözü şişen ve gözünde morluklar oluşan öğrenci Burhan Özdemir’i ve arkadaşını olayı kimseye anlatmaması için tehdit eden okul müdürü Şen, Burhan Özdemir’in gözündeki şişliğin ailesinin tarafından fark etmemesi için bir hafta boyunca eve çıkma izinlerini iptal etti.  

Çeşitli programlara katılmak üzere okula gelen Dikmen Kaymakamı ve Milli Eğitim Müdürlüğü görevlilerinin dayak yiyen çocukları görmemesi için en arka sıralara gönderen müdür dayak yiyen öğrenciyi “ Eğer biri seni görürse düştüm diyeceksin, yoksa seni mahfederim bacaklarını kırarım.” diyerek öğrenciyi korkuttu.

Bunun ardından oğlunu görmek için okula giden Baba Orhan Özdemir, oğlunun halini görünce deliye döndü. Çocuğunu okuldan alan baba ilk önce Dikmen Kaymakamlığına gitti.  Daha sonra Kaymakam baba Orhan Özdemir’i çocuğun tedavisi için ve okulda darp edildiğine dair rapor alması Sinop Atatürk devlet hastanesine yönlendirdi.
Sinop Atatürk devlet hastanesinde doktorların kontrollerinden geçen Burhan Özdemir’e gerekli tedavilerin ardından darp raporu verildi. Ellerindeki raporlarla  gerekli mercilere başvuran baba Okul Müdürü Hasan Şen’den şikâyetçi oldu.

Olayı aynı okulda okuyan küçük oğlundan öğrendiğini söyleyen baba Orhan Özdemir:” Bugün benim çocuğuma bunu yapan yarın başka çocuklara yapar. Ben 6 çocuk babasıyım çocuğumu çok korkutmuş okula almaya gittiğimde ne olduğunu sordum bana söylemedi. Onunla aynı okulda kalan küçük kardeşi olayı ben olayı biliyorum diyerek olayı bana anlattı. Çocuğumu dövmüş bir de  bir hafta boyunca okulda kimseye göstermemiş.  Bu olayı birisine anlatırsan senin bacaklarını kırarım diye de tehdit etmiş.   Sonra çocuğuma sorduğumda olayı doğruladı.  Olayı öğrenir öğrenmez Kaymakamlığa giderek şikâyet ettim Kaymakam beyde beni rapor almam için hastaneye yönlendirdi gerekli raporları aldım. Bu müdürün gerekli cezayı alması için elinden geleni yapacağım” dedi.

Olayın mağduru Burhan Özdemir ise yaşadıklarını şöyle anlattı:"Biz etütteydik bizim A4 kâğıdına ihtiyacımız oldu. Hocamızdan A4 kağıdı almakiçn izin istemek amacıyla çıktık. Sonra müdür beyde bizi gördü ne dolaşıyorsunuz dedi bizim kafamıza vurdu. Sonra benim gözüm şişti morardı. Gözümün ağrısına 2 gün uyuyamadım.” Dedi.

Okul müdürü Hasan Şen ise kendisini savundu. Gazetemiz muhabirine telefonda açıklamalarda bulunan Hasan Şen böyle bir olayın yaşanmadığını belirterek, " Bu bir iddiadır. Böyle bir şey yok. Bu öğrenci arkadaşına çarpışıyor.  Bu bir eğitimciyi yıpratma faaliyetidir. Bu şikâyet eden de zaten benim akrabam yerli olmak her zaman sıkıntı verir bende buranın yerlisiyim. Her hangi bir öğretmenin yada okul idaresinin bir çocuğu dövmesi gibi bir olay söz konusu değildir olamazda zaten. Bu çocuğun nazik bir yapısı var arkadaşına koşarken çarpıyor ve dolayısıyla böyle bir durumla karşı karşıya kaldık. Biz velimizle işlerin yoğunluğundan dolayısıyla bir hafta iletişim kuramadık. Ortada bir ihmalkârlık yoktur. Hiçbir öğrenciyi dövmedim" şeklinde konuştu. Haber:Songül Korkmaz

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler
Yeni Tasarımımız Nasıl Olmuş?
Çok Kötü
Fena Değil
Güzel
Çok Güzel
EN SON YORUMLANANLAR
Copyright © Sinop Flaş Haber - sinop haber, sinop haberleri, v