Çaldığı Paraları Dolapta Sakladı

Sinop kapalı Pazaryerinde alışveriş yapan 2 kişinin çantalarından cüzdanlarını 'yankesicilik' ...
Çaldığı Paraları Dolapta Sakladı

 Sinop kapalı Pazaryerinde alışveriş yapan 2 kişinin çantalarından cüzdanlarını 'yankesicilik' yöntemiyle çalan bir bayan, polis tarafından kıskıvrak yakalandı.
 İlimiz kapalı pazaryerinde yankesicilik suretiyle çanta ve cüzdan çaldığı belirlenen G.D(58) isimli bayan, Sinop Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonla yakalandı.
Paraları Dolapta Sakladı
 Alınan bilgiye göre, G D bayan, Perşembe günü ilimiz kapalı pazar yerinde alışveriş yapan S. M. K isimli şahsın, içerisindeki yaklaşık 700,00 TL parası ve banka kartlarının bulunduğu cüzdanı ile yine aynı gün içerisinde R. T. isimli şahsın içerisinde 1.300,00 TL parası bulunan cüzdanını yankesicilik yöntemiyle çalarak kayıplara karıştı.
  Omzunda asılı olan çantasının içinden cüzdanlarının çalındığını fark eden şahıslar durumu polise bildirdi. Olayla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin yapmış oldukları çalışmalar neticesi geçmiş tarihlerde aynı yöntemle aynı yerde gerçekleştirdiği yankesicilik olaylarından dolayı tanınan G. D. isimli şahıs pazaryeri içerisinde kıskıvrak yakalandı.
 Yapılan görüşmelerde kuşkulu beyanlarda bulunduğu öğrenilen G.D ilk anda suçlamayı kabul etmedi.
 Daha sonraki beyanlarında pazaryerinde bir bayan ve bir erkek şahsın çantasından para çaldığını kabul ettiği ve evde dolapta sakladığını beyan etmesi üzerine kuvvetli suç şüphesi ile yakalanarak göz altına alındı.    
 Şüphelinin ikametinde yapılan aramada 700,00 TL (banknot) para ele geçirilerek el konuldu.
 Şüpheli gözaltına alınarak hakkında  iki ayrı yankesicilik sureti ile hırsızlık suçundan tahkikata başlatıldı.
Haber
Songül Korkmaz

http://www.sinopflashaber.com adresinden 16 Ekim 2021, 14:33 tarihinde yazdırılmıştır.