BFM AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİ TAMAMLADI

BFM AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİ TAMAMLADI
BFM AVRUPA BİRLİĞİ PROJESİNİ TAMAMLADI

BFM (İngiliz Mobilya Üreticileri) Nisan ayında, engellilere destek vermek için danışmanlara eğitim veren KOBİ'lere yönelik Eramus+ tarafından finance edilen Avrupa Birliği Projesini tamamladı.

İngiltere, İspanya, Portekiz ve Türkiye'den  Sinop Spastik Çocuklar Derneği’nin de katıldığı ortak kuruluşlar, ilgilenen kişilerin başlangıçta misafir olarak giriş yapabilecekleri ve şu linkten http://bit.ly/supportAbility_e-course erişilebilecek bir çevrimiçi öğrenme platform oluşturmak için birlikte çalıştı. Kapsamlı araştırmalar yoluyla, platform hem fiziksel hem de sosyal olarak nasıl kapsayıcı bir ortamı aratılacağına dair bilgiler içeriyor.

 

SupportAbility kursu, Kasım 2018 - Şubat 2019 tarihleri arasında İspanyol ve İngiliz öğrencilerin bir araya geldiği bir öğrenme etkinliğinde Beeston, Nottingham'daki WEBS Eğitim Merkezinde pilot olarak uygulandı. Kurs, öğrencilerin engelli kişilerin karşılaştığı sorunları anlamalarına yardım eden bir haftalık kurs ve ardından çevrimiçi bir eğitimden oluştu. Program, dönütlerin çoğunlukla olumlu olduğu bir geribildirim haftasıyla sona erdi ve nasıl başarılı bir danışman olunacağının bilgisi ve farkındalığı ile donanmış olan öğrenciler engellilerin ihtiyaçlarına yönelik artık daha duyarlı olduklarını belirttiler.

 

http://www.sinopflashaber.com adresinden 24 Ocak 2020, 17:02 tarihinde yazdırılmıştır.