SİNOP’TA İLK DERS ZİLİ ÇALDI, YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI

SİNOP’TA İLK DERS ZİLİ ÇALDI, YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLADI  

 

Sinop’ta okullarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri alınarak, 2021-2022 eğitim öğretim yılına başlandı.  Kentte ilk ders zilinin çalmasının ardından Ayancık ilçesi hariç 27.300 öğrenci okullarına kavuştu. Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

 

Sinop’ta yüz yüze eğitimden uzak geçen bir buçuk yılın ardından okul öncesi ile ilk ve orta dereceli okullar yeniden tam zamanlı olarak eğitim öğretime açıldı. Büyük bir heyecanla okullarına koşan minik öğrenciler eğitim hayatına ilk adımlarını attı.  Sinop’ta okullara aileleriyle gelen öğrencileri, öğretmenler bahçe kapısında karşıladı. Maske kontrolü ve ateş ölçümü yapıldı. Veliler okul binalarına ve bahçeye alınmadı. Okul bahçesinde öğretmen ve arkadaşlarıyla bir araya gelen öğrenciler, daha sonra sırayla sınıflarına girdi. İlkokula başlayan bazı öğrenciler ilk gün heyecanıyla annelerinden ayrılmak istemedi.

Sinop İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız yeni eğitim öğretim yılının başlaması vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Ercan Yıldız kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: ”Okullarımızı neşelendiren öğrencilerimizle tam zamanlı olarak tüm sınıf ve kademelerde yeniden başlamanın, yüz yüze eğitimle tekrar bir arada olmanın, kavuşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz.  Eğitimin her koşulda öncelikli bir yere sahip olduğunu salgın sürecinde hepimiz bir kez daha fark ettik. Salgın sürecinde uygulanan uzaktan eğitim, tamamlayıcı özellik göstermiş olsa bile okullarımızın eğitim yuvası olmasının yanında sosyalleşme merkezi olduğunu da salgın hastalıkla bir kez daha anlamış olduk. Çocuklarımızın bizlere emanet olduğunun bilinciyle, eğitimlerine okullarımızda sağlıkla devam edebilmeleri için tüm tedbirleri hassasiyetle alarak bütün kurumlarımızda yüz yüze eğitime hazırız.

SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZ, 

   Okullarımızda sizlere kavuşmanın heyecanı içerisindeyiz. Salgın sürecinde geçirdiğimiz zor günlerde okullarımıza kavuşmak için gerekli hasasiyeti gösterdiğinizin ve okullarınızı özlediğinizin farkındayız. Öğretmen ve velilerinizin rehberliğinde bu bilinçle eğitim öğretiminizi sağlıklı bir şekilde yüz yüze devam ettireceğinize inancımız tam.     

  DEĞERLİ VELİLERİMİZ,   

     Yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz ve eğitim camiamızın tüm paydaşları ile Bakanlığımızın hazırlamış olduğu Öğrenci Bilgilendirme Rehberi ve Veli Bilgilendirme Rehberi doğrultusunda öğrencilerimizin sağlığı ve güvenliği konusunda her türlü tedbir alınmış ve alınmaya devam etmektedir.

Titizlikle almış olduğumuz bu tedbirlerin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için Sağlık Bakanlığı ile birlikte Bakanlığımızın belirlemiş olduğu kurallara harfiyen uymak konusunda hepimize görevler düşüyor.

KIYMETLİ ÖĞRETMENLERİMİZ, 

    Muvaffak olacağımıza inandığımız eğitim öğretim yolcuğunda hepimiz öğrencilerimiz için en iyisini istiyor,  ve bu uğurda aynı hedefler için aynı yolda ilerliyoruz. Ülkemizin aydınlık yarınları ancak hepimizin atacağı adımlarla gerçekleşebilecektir.  Öğrencilerimizi milletimize ve kendilerine yararlı bireyler olarak yetiştirmekte payınız büyük. Her zaman  her alanda gösterdiğiniz fedakarlık ve özveriyle öğrencilerimize ve toplumumuza örnek oldunuz. Salgın döneminde ilimizde öğretmenlerimizin aşılanma oranının yüksek olması öğretmenler olarak salgınla mücadele sürecinde de ne kadar hassas ve tedbirli olduğunuzun göstergesi.

Yüz yüze eğitim sürecinde öğrenme kayıplarının giderilmesi aynı zamanda okullarımızı hep açık tutmak için her zaman ki göstermiş olduğunuz fedakarlık ve özveriye ihtiyacımız var.Tüm içten dilek ve temennilerimle 2021-2022 eğitim öğretim yılının ülkemize, İlimize, maarif camiamıza ve öğrencilerimize sağlık, huzur ve muvaffakiyetler getirmesini dilerim.”       

 

 

 

 

 

http://www.sinopflashaber.com adresinden 16 Ekim 2021, 14:28 tarihinde yazdırılmıştır.