Sinoplu Gazeteci Osman Aksu, halk arasında Susak olarak bilinen Su Kabağı bitkisini yetiştirmek isteyenler için elinde bulunan kabağı keserek çekirdeklerini meraklıları için sakladı. Uzun yıllardır süs bitkisi ve saklama kabı olarak kullanılan Su Kabağı bitkisini keserek çekirdeklerini çıkaran Aksu, Susak yetiştirmek isteyenlerin iş yerini ziyaret ederek çekirdekleri temin edebileceğini söyledi. ![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/02/65df1dc676343.jpeg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/02/65df1dc698c2e.jpeg)
Havva Aksu
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/02/65df1dc676343.jpeg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/02/65df1dc698c2e.jpeg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/02/65df1dc6c1d36.jpeg)