Sinop’ta 2013 yılında bu yana büyük bir şeffaflıkla faaliyet gösteren Güç Birliği Derneği, yeni bir yardım kampanyası için kolları sıvadı. Dernek Başkanı Altay, 2011 yılında yanlış bir operasyon sonucu felç kalan Sinoplu bir vatandaşın akülü sandalyeye ihtiyacı olduğunu söyledi. Dernek olarak yeni bir kampanya başlattıklarını 20 bin liraya kadar topladıklarını ifade etti.
“GELİN BİRLİKTE BU VATANDAŞIMIZI ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTURALIM”
Yardıma ihtiyacı olan vatandaşı özgürlüğüne kavuşturma noktasında halkın desteklerine ihtiyaçları olduğunu aktaran Başkan Altay; “Aklınıza gelebilecek her türlü alanda yardım kampanyası yürütüyoruz. Son kampanyamızda 60 yaşında Sinop’ta yaşayan bir abimiz var. 2011 yılında bir bel ameliyatı geçiriyor. Bel ameliyatında yanlış bir operasyon sonucu felç kalıyor. Felç kaldıktan sonra evine hapis oluyor. Tekerlekli bir sandalyesi var ancak motorlu bir sandalye değil. Yaşlıda bir yakını var yanında. Çok ender olarak dışarı çıkabiliyor. Bu sebeple vatandaşın motorlu bir kendi idare edebileceği bir arabaya ihtiyacı var. Bununla ilgili bir kampanya düzenliyoruz. Umarım çok yakın bir zaman içerisinde başarılı oluruz. 60 yaşındaki vatandaşımızı özgürlüğüne sokaklara getirebiliriz. Bizim amacımız onun özgürlüğünü kendisine sunabilmek. Yardım yapmak isteyenler bize 2 türlü ulaşabilir. Birincisi Güç Birliği Derneği’nin Aşıklar Caddesi’ndeki yeni yapılan caminin tam karşındaki pasaja gelebilirler. Makbuz karşılığında yardım yapabilirler. Onun dışında da Sinop Güç Birliği Derneği’nin Facebook üzerinden bir sayfası var. Bu sayfada yardım kampanyamızla ilgili tüm detayları, ibanları paylaştık. Oradan bakarak iban üzerinden yardımda bulunurlarsa, bizde vatandaşımızı özgürlüğüne kavuştururuz. Şu anda 20 bin liraya kadar geldik. Bizim kendi karşılayacağımız bir miktar var. Güç Birliği Derneği birçok alanda hizmet ediyor. Şimdi de bu kampanyadayız. Gelin birlikte bu vatandaşımızı özgürlüğüne kavuşturalım. Hapis olduğu evden çıkartalım.” diye konuştu.
Hakan Cinel