Sinop Seyit Bilal Camisi bahçesinde bulunan Hatunlar Türbesinin ışıklı tabelasın da bulunan E harfi yerinden çıkmış durumda. E harfi bağlı olduğu elektrik kablosuna asılı dururken her an koparak düşme ihtimaliyle beklemekte. Türbeyi ziyaret eden vatandaşlar "Burada hiç estetik bir görüntü yok. Bir harf diye düşünebilirsiniz fakat görünümü bozuyor.. Monte etsinler ya da komple sökerek başka bir formülde bulabilirler. Tarihi yapılara bu tarz işlemler yapmak tarihi dokuyu bozuyor" diye konuştular.
Tuğba Yılmaz Özen
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/02/65ddbeb216721.jpeg)