Çevre
Yayınlanma: 02 Nisan 2024 - 16:05
SİNOP'TA BİR GRUP MARTI BALIKÇI TEZGAHINA SALDIRDI!
Sinop’un Tuzcular Caddesinde satış yapan bir balıkçı işletmesi, martı saldırısına uğradı.
Çevre
02 Nisan 2024 - 16:05
Bir anda hep birlikte gökyüzünden inip balıkçı tezgahına saldıran martılar, balıkçının mezgitlerini çaldılar. Martılar, balıkçının kovalaması sonucu olay yerinden kaçarak uzaklaştı.
Balıkçı işletmesinde çalışan Ümit İslah, “Martılar uçuştan hücuma geçti. Geçen sene burada ağımız vardı fakat bu sene daha kurmadık. Sanırım açlıktan saldırmaya başladılar. Allah nasip ederse bu sene ağı kuracağız. Martılarımıza da sahip çıkıyoruz, dokunmuyoruz ne kadar saldırsalar da. Yaklaşık 1 kilogram balığımızı çaldılar ama önemli değil. 2,3 gün arayla devamlı saldırıya giriyorlar. Martıların tezgahlara yanaşmaması için balık ağı çekmeyi düşünüyoruz.” Diye konuştu.
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c070fd4bc7.jpeg)
Havva Aksu
Balıkçı işletmesinde çalışan Ümit İslah, “Martılar uçuştan hücuma geçti. Geçen sene burada ağımız vardı fakat bu sene daha kurmadık. Sanırım açlıktan saldırmaya başladılar. Allah nasip ederse bu sene ağı kuracağız. Martılarımıza da sahip çıkıyoruz, dokunmuyoruz ne kadar saldırsalar da. Yaklaşık 1 kilogram balığımızı çaldılar ama önemli değil. 2,3 gün arayla devamlı saldırıya giriyorlar. Martıların tezgahlara yanaşmaması için balık ağı çekmeyi düşünüyoruz.” Diye konuştu.
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c070fd4bc7.jpeg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c070fd1ffc.jpeg)
Bu haber 482 defa okunmuştur.
EDİTÖR
İlginizi Çekebilir
Martılar hiç doymuyo ki kedi köpek yesin diye mama bırakıyoruz martılar yiyo