Sinop Hayme Ana Özel Eğitim Anaokulu tarafından düzenlenen '2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü' etkinliği renkli anlara sahne oldu. Otizmle ilgili farkındalık oluşturmayı amaçlayan etkinlikte, çocuklar ve aileleri bir araya geldi. Okul bahçesinde düzenlenen etkinlikte, çocuklar Yüz boyama, kaşıkla yumurta taşıma yarışması, köpük oluşturma, duvara el basma, dönme dolaba binme gibi aktivitelerle çocuklar hem eğlendi hem de öğrenme fırsatı buldu. Öte yandan düzenlenen etkinlikte otizme dikkat çekmek amacıyla gökyüzüne balon bırakıldı.![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa1c1a62.jpg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa28cddb.jpg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa3120bf.jpg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa2c5cc6.jpg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa2c068e.jpg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa14e857.jpg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa254b74.jpg)
Havva Aksu
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa1c1a62.jpg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa28cddb.jpg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa3120bf.jpg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa2c5cc6.jpg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa2c068e.jpg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa14e857.jpg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa254b74.jpg)
![](https://www.sinopflashaber.com/images/files/2024/04/660c1fa315ed3.jpg)